Dr. Lucia Rocca-Ihenacho, PhD,RM, Msc

Porodní asistentka, zakladatelka Midwifery Unit network (MUNet), Lektorka porodní asistence – City University London, Velká Británie

Lucia vystudovala antropologii a porodní asistenci v Itálii, kde také pracovala v rámci své samostatné praxe. V roce 2002 se přestěhovala do Londýna, aby mohla dále rozvíjet svou klinickou a  akademickou kariéru. Je jednou z pouhých dvou porodních asistentek, kterým bylo v Londýně uděleno doktorandské stipendium NIHR podporující výzkum za současně probíhající klinické praxe.

Přispěla k vytvoření inovativních způsobů poskytování porodní péče uvnitř veřejného sektoru v Anglii v oblastech péče o sociálně ohrožené ženy a  samostatně stojících porodních centrech (FMU), která dosahují takových výsledků jako např. 45% porodů do vody a 9% císařských řezů. Lucia působí také jako mentorka porodních asistentek v různorodém uspořádání péče – od porodů doma v Londýně po porody ve venkovských oblastech Afganistánu. 
„…vidí fyziologický porod jako způsob jak dosáhnout vysoké kvalitní péče, která je bezpečná, levná a přináší pozitivní zkušenosti.“

Od roku 2014 pracuje jako konzultantka ve veřejném sektoru. Dokončila doktorát, v rámci kterého provedla Etnografickou studii filosofie, kultury a praxe v samostatných městských jednotkách porodní péče.

Poskytuje mezinárodní konzultace ohledně možností péče založené výhradně na porodních asistentkách a mentoring zakládání porodního centra.

Více o lektorce na  http://www.midwiferyunitnetwork.com/projectleads/