MUNet

MUNet (Midwifery Unit Network)Evropská síť porodních domů a center (jednotek vedených porodními asistentkami)

Apodac je členem MUNet a zúčastnil se zahajovacího setkání 28.4.2016 v Londýně.

MUNet je komplexně fungující síť jednotek vedených samostatnými porodními asistentkami ve Velké Británii. Skládá se ze zkušených odborníků v porodní asistenci, výzkumu i oblasti rodičovského práva. Tým MUNet pracuje na vzniku, propagaci, podpoře a udržitelnosti porodních domů a center, založených na „Evidence based maternity care“ – porodní péči založené na důkazech. Přináší světové „best practices“ a poskytuje tím maximální potenciál pro rozšíření bezpečných a komfortních možností pro prožití fyziologického těhotenství a porodu.

Cílem je zvýšit potenciál positivního porodního zážitku, a podpořit fyzický i psychický wellbeing těhotných, rodících žen i jejich dětí skrze zvýšení dostupnosti komplexní primární péče (porodních center).

Jako zahraniční partner, MUNet aktivně spolupracuje s dalšími evropskými zeměmi a podporuje je ve snaze rozšířit dostupnost porodních domů a center v dalších evropských zemích. APODAC je evropským členem sítě MUNet a s její podporou pracuje na realizaci porodních domů v České republice.

Více na MUNet: http://www.midwiferyunitnetwork.com/