Mgr. Natalie Sedlická MSc.


členka správní rady

činnost: odborná garantka asociace, vedoucí výzkumu, vzdělávání porodních asistentek, spolupráce s odborníky

Natálie vystudovala bakalářský obor porodní asistence na Lékařské fakultě Masarykovy Univerzity v Brně. Již během studií se ale účastnila zahraničních stáží v porodních centrech v Nizozemí, kde od roku 2007 na Amsterdamské univerzitě pokračovala ve studiu vědeckého oboru porodní asistence. V roce 2015 dokončila studia oboru Evropská porodní asistence na Glasgow Caledonian University. Kromě toho má vystudováno také magisterské studium Psychoterapie na FSS v Brně a tříletou školu japonské terapie a masáže Shiatsu.

Pravidelně se účastní Celosvětových kongresů porodních asistentek (ICM), jak jako delegátka (Durban, 2011) tak jako členka organizačního výboru a týmu (ICM Prague, 2014). Od roku 2013 je spoluorganizátorkou projektu Jak Jinak propagujícího primární porodní péči a snažícího se o rozšíření možností perinatální péče v České republice.

Natálie ve své praxi komplexním způsobem propojuje vzdělání v oborech porodní asistence, psychoterapie a bodyworku a na tato témata přednáší jak v Čechách, tak v zahraničí (STRP, Praha 2007 – 2016, Plzeňská Uni – 2013-2016, ICM 2011 – 2014,  Human Rights in Childbirth 2015 v Zahřebu, mezinárodní kongresy 2015 – Porto, Lisabon, Chile, etc.).

Je členkou správní rady Asociace pro porodní domy a centra (APODAC), v rámci níž připravuje semináře porodní asistence se zahraničními lektorkami, která se stala členem evropské sítě MUNet (Midwifery Unit Network). Od roku 2021 je honorary lecturer University of London.