Martin Nemrava

Manažer, konzultant, kouč, lektor, vyjednavač, facilitátor

Vystudoval ČVUT v Praze, fakultu strojní, pracoval ve výzkumu a vývoji v oblasti kosmické techniky, soukromě podnikal v mezinárodním obchodě. Pracoval jako manažer na různých úrovních u mezinárodní společnosti působící v automobilovém a leteckém průmyslu. V této době vystudoval MBA se zaměřením na Strategické řízení.

Svoje široké mezioborové znalosti již více než 10 let využívá ve svém současném povolání konzultanta, kouče, lektora, vyjednavače a projektového manažera. Uplatňuje praktické zkušenosti s vedením a řízením lidí, s koučováním skupin a jednotlivců, z praxe moderování a facilitování skupin (od jednání představenstva, přes workshopy až po pracovní schůzky, včetně moderní metody poradních kruhů).

Podílí se na charitativních a vzdělávacích projektech. Je předsedou správní rady Asociace pro porodní domy a centra, kde spolupracuje na změnách koncepce porodnictví na vládní i evropské úrovni. Rád se zaměřuje na propojování „teorie & praxe“, „soft & hard skills“ a na hledání souvislostí v oborech, které často propojovány nebývají. Specializuje se na témata: leadership & management, řízení změn, strategie vyjednávání, zvládání konfliktů, projektové řízení, procesní řízení, pozitivní přístup, motivace, řízení výkonnosti a další. Je autorem knihy „(ne)šťastný manažer – příběhy o (ne)mocném světě nejen pro manažery“.